Upravit stránku

Výborná prověrka

Vyrovnaná první půle, pak velký návrat do zápasu po čtrnáctibodovém trháku soupeře, leč v posledních pěti minutách opětovné nabrání dvouciferné ztráty. Takový byl průběh pátého přípravného zápasu z pohledu pardubických basketbalistů, kteří nakonec v Halle podlehli Weissenfelsu - účastníkovi Bundesligy - desetibodovým rozdílem.

PŘÍPRAVA:
Mitteldeutscher BC vs. BK JIP Pardubice 97:87

(25:24, 26:27, 21:14, 25:22)

Body: Otule 20, Širiševič 20, Thomas 16, Massenat 13, Jeter 13... - Švrdlík 20, Wall 18, Šoukal 14, Škranc 11, Pandula 7, Kotas 6, Půlpán 4, Sanders 4, Příhonský 3

Pozitiva zápasu?

Kvalitní ofenzivní výkony jak očekávných stabilních tahounů (Kamil Švrdlík: 20 bodů + 5 doskoků, střelba z pole 8/12, Jobi Wall: 18 bodů, trojky 5/9), tak mladých nadějí (Tomáš Šoukal: 14 bodů, střelba z pole 4/4, trestné hody 5/6, David Škranc: 11 bodů, z pole 5/9).

"Tomáš Šoukal odehrál velmi dobře celý úsek, který hrál. Platí to o hře na útočné polovině hřiště, myslím si, že z pohledu obrany má stále ještě rezervy. David Škranc měl velmi dobré momenty v první půlce, ve druhé si v obraně také mohl lépe poradit s některými situacemi v obraně, nicméně celkově vnímám pozitivně, že byli konkurenceschopní," těšilo kouče Dušana Bohunického.

Dařila se nám střelba z dálky - na celkové nadprůměrné bilanci 10/19 se nejvíce podílel již zmíněný Jobi Wall, po jedné proměněné trojce zaznamenali Dušan Pandula, Josef Příhonský, Tomáš Šoukal, Lukáš Kotas a David Škranc.

Po vyrovnaném prvním poločase se ve třetí čtvrtině zdálo, že německý tým dostává utkání pod kontrolu, když ze stavu 53:57 rychle otočil patnáctibodovou šňůrou na 69:57. V úvodu čtvrté části hry jsme ale předvedli show-time: čtyři útoky v řadě jsme zakončili přesnou trojkou (Příhonský, Šoukal, 2x Wall!!!!!) a díky šňůře 3:12 jsme otočili na 78:81!! Koncovka však patřila domácím.

Mitteldeutscher byl nesmírně kvalitním soupeřem. "Stejně jako Nymburk. Možná že německý tým byl ještě na vyšší úrovni, protože hrál v širší rotaci a držel vysoké tempo hry. Opravdu to pro nás byl hodně kvalitní zápas a já jsem rád, že jsme v něm dokázali být velmi konkurenceschopní," doplnil pardubický kouč.