Upravit stránku

Hrajeme spolu za Pardubice

Zcela unikátní projekt basketbalového klubu BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice, nazvaný příznačně Hrajeme spolu za Pardubice, byl oficiálně představen v pondělí 10. 11. 2014 na Dni pardubického basketbalu, který se uskutečnil v nákupním centru AFI Palace. Jak vznikla myšlenka tohoto společného projektu?

"Týmový sport je o vzájemné souhře, a stejně tak je tomu i v případě hudebního tělesa," předeslal Pavel Stara, předseda představenstva BK Pardubice, a.s. "Všichni jsme v podstatě hráči, ať už s míčem, nebo s nástroji. To je první motiv. Druhý motiv je, že kultura a sport patří podle nás k sobě."

Co všechno s sebou projekt Hrajeme spolu za Pardubice přináší? V první řadě naprosto unikátní propojení hudby a sportu.

Hrajeme spolu za Pardubice 1

Kompletní tým basketbalistů BK JIP Pardubice navštívil koncert filharmonie v Sukově síni, o několik dní později naopak filharmonici zavítali na basketbalové utkání do ČEZ Arény. Vznikla také série společných fotografií, které budou postupně zveřejňovány, a vznikají i videa, jejichž účelem je mimo jiné upozorňovat na blížící se vyvrcholení celého projektu.

Vrchol byl datován na středu 10. 12. 2014. V tehdejší ČEZ Aréně (dnes Tipsport areně) se odehrálo utkání BK JIP Pardubice s USK Praha, kterému předcházel koncert kompletního tělesa Komorní filharmonie Pardubice. Navíc celý projekt měl charitativní podtext, neboť výtěžek ze vstupného a z prodeje speciálních samolepek s logem projektu byl věnován na charitativní účely - ve prospěch nemocné osmileté holčičky Klárky.

Hrajeme spolu za Pardubice 2

Zopakovat úspěšně vnímanou premiéru - a nejen to, posunout ji znovu o řád výš. S takovou ambicí vstupují BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice do druhého dílu společného projektu.

Hrajeme spolu za Pardubice 2 vyvrcholí na začátku roku 2016, přesněji v sobotu 16. 1., kdy se basketbalisté a hudebníci spojí, a navrch přizvou do Tipsport areny další hudební těleso! I tentokrát bude mít projekt charitativní podtext.

Více informací připravujeme.