Upravit stránku

Impact Mix Cheerleaders Pardubice

Historie cheerleaders

Náš tým byl založen v květnu r. 2004. Zakladatelkou a zároveň trenérkou byla Kristýna Hovorková, která měla v oblasti cheerleadingu bohaté zkušenosti a zároveň už působila i v týmu Bobcats cheerleaders v Příbrami. Prvotní název našeho týmu byl Elite cheerleaders. Každý začátek bývá těžký a u nás tomu nebylo jinak. Bylo potřeba se naučit plno základních věcí a dostat cheerleading „pod kůži“. V tomto nám velmi pomohlo, že jsme se v létě zúčastnily FCC kempu pořádaného Českou asociací cheerleaders. Tento kemp je veden profesionálními cheerleaders z Ameriky. Ačkoliv trvá jen pár dní, je neuvěřitelným zážitkem pro každého a posloužil nám jako velmi dobrý start. Během několika dní jsme byly nuceny odvést práci, která by jinak trvala pár měsíců, postavily jsme zde náš první stunt – a tím to všechno začalo!

Už v průběhu léta jsme byly k vidění na několika veřejných akcích a na podzim jsme začaly roztleskávat na domácích zápasech místního ligového týmu BK Synthesia Pardubice. Činnost našeho týmu se tak rozběhla naplno, na trénincích nám nic nebylo odpuštěno, bylo třeba neustále rozvíjet naše taneční dovednosti, zlepšovat technické provedení stuntů a pyramid, vše bez přestání zkoušet a pilovat. Toto nám komplikovaly (naštěstí) občasná zranění, odchody některých členů a příchody nových cheers do týmu…

V roce 2005 jsme opět měly možnost vystupovat na mnoha veřejných kulturních, sportovních či reklamních akcích a velmi rády jsme se jich účastnily. Skončila pro nás naše první basketbalová sezóna, podruhé jsme se zúčastnily letního FCC kempu a se spoustou energie jsme vkročily do naší druhé basketbalové sezóny. Došlo také k dvěma podstatným událostem. První událostí byl pozvolný odchod naší trenérky, který nás sice velmi zasáhl, ale nezlomil. Měla k tomu důvody velmi sympatické – a to mateřské (tímto Týnku zdravíme, děkujeme za její čas a snahu, se kterou nás formovala a přejeme jí i její rodině pevné zdraví a spousta štěstí). Tou druhou změnou byl příchod kluků do našeho týmu, takže z týmu složeného ze samých holek se rázem stal mix team. Přítomnost kluků v našem týmu nám velmi prospěla, pánská síla je pánská síla, a trénování obtížnějších prvků, které pro nás do té doby zůstávaly snem, se stalo realitou. A pokud se vám asociace „kluk – roztleskávání“ zdá poněkud zvláštní, tak se přestaňte divit a přečtěte si článek o historii cheerleadingu, prvními cheerleaders byli právě kluci! Zodpovědnost za tréninky a organizování týmu jsme postupně převzali do svých rukou a díky týmovému duchu a důvěře, kterou jsme si mezi sebou za tu dobu vytvořili, vše zvládáme dál. Také došlo ke změně názvu týmu na IMPACT MIX CHEERLEADERS neboli zkráceně IM CHEER Pardubice. Na vysvětlení: Impact (znamená úder, vliv – značí sílu) Mix (smíšený tým) Cheerleaders. Nebo také přeneseně z angličtiny „I´m cheer“ (já jsem cheer).

Konečně jsme také dosáhli jednoho z našich velkých cílů. V květnu 2006 jsme se poprvé zúčastnili Mistrovství České republiky v cheerleadingu. Svoje síly jsme změřili v kategorii „mix cheer“ a umístili jsme se na 3. místě. Naše účast na MČR v cheerleadingu nám přinesla velmi dobrou zkušenost, porovnání s ostatními týmy a také nám vnukla spoustu nových nápadů. Doufáme, že příští rok se opět budeme moci zúčastnit!

A protože u nás se stále něco děje, tak jsme i v létě 2006 využili možnost přiučit se něčemu novému a vydali jsme se na FCC kemp do třetice. Sice v menším počtu než obvykle, ale jeli jsme. I během naší poměrně krátké historie jsme stihli „zestárnout“ a s odchodem značného počtu našich členů na vysoké školy do všech koutů republiky náš tým zaznamenal úbytek aktivních cheerleaders. Ale tak už to chodí a my neustále hledáme nové talenty…:-)

Kromě tohoto jsme už začali působit třetí sezónu na zápasech BK Synthesi Pardubice. Od letošního roku se domácí basketbalové zápasy odehrávají z převážné části v ČEZ aréně Pardubice. Zápasy se tak konají v mnohem důstojnějším prostředí a pro nás pro cheerleaders je vystupování před tolika fanoušky a v takové atmosféře opravdovou radostí!!!